Pakiety usług

Zobacz pakiety usług konsultingowych dla Twojego biznesu

Foreign Investors

Looking for partners in Poland or CEE? We will help you to explore the market

Konsulting - abonament

Pomóż sobie i pracownikom rozwiązywać bieżące problemy

Pijany rowerzysta to nie przestępca

Nietrzeźwy rowerzysta nie popełni przestępstwa. Kradzież poniżej 400 zł nie będzie przestępstwem. To zmiany jakie wchodzą w życie w Kodeksie karnym i Kodeksie wykroczeń od dnia 9 listopada 2013 roku. Nowelizacja to swoista rewolucja – przepisy o granicznej wysokości przestępstwa i wykroczenia nie zmieniały się bowiem od 1995 roku.

Nietrzeźwi

Czytaj

Mieszkanie dla młodych

Już 23 listopada wchodzi w życie ustawa o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi. Ustawa wprowadza system wsparcia finansowego dla osób do 35 roku życia, które chcą nabyć mieszkanie czy dom na kredyt. Mimo tego, że ustawa wchodzi w życie w listopadzie, wnioski o przyznanie dopłaty będzie

Czytaj

Firma na próbę - co dalej z rządowym projektem?

Do sejmu trafił kolejny - drugi z kolei - projekt ustawy mającej zachęcić do zakładania działalności gospodarczych. „Firma na próbę” - bo tak nazywa się projekt, to dzieło posłanek i posłów z Twojego Ruchu.

12 lipca minionego roku posłowie PO i PSL odrzucili pierwszą wersję projektu ustawy „Firma na próbę”.

Czytaj

Od marca wchodzą w życie ulgi dla dużych rodzin

(fot. melbia/sxc.hu)

Ulgowe bilety na przejazdy pociągami, do muzeów, galerii i ośrodków sportu, a także bezpłatny wstęp do parków narodowych, a nawet zniżki na usługi hotelowe i gastronomiczne - to tylko niektóre zniżki, jakie przewiduje ogólnopolska Karta Dużej Rodziny, opracowana w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej.

- Karta Dużej Rodziny

Czytaj

Są nowe przepisy o ogrodach działkowych

(fot. www.morguefile.com by taliesin)

Posłowie uchwalili dziś ustawę o rodzinnych ogrodach działkowych. Nowe przepisy w sposób kompleksowy regulują zakładanie, funkcjonowanie i likwidację rodzinnych ogrodów działkowych, prawa i obowiązki działkowców, zasady ich zrzeszania się oraz zadania organizacji działkowców.

Zmiany w prawie były niezbędne ze względu na wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 11

Czytaj

Sejm przyjął nową ustawę o zbiórkach publicznych

Zwiększona przejrzystość to także lepsze możliwości kontroli. Zbieranie na dobre cele w internecie - np przez przelewy na konto, gdzie przepływ pieniędzy jest rejestrowany - nie będzie podlegało regulacji dotyczącej zbiórek publicznych. W internecie czy przez przelewy można zbierać bez dodatkowych formalności, gdyż przejrzystość i możliwość kontroli zapewnia sama technologia.

Czytaj

Warunki przesłuchań świadków

(fot. creationc/cc/sxc.hu)

Weszła w życie ustawa, która wprowadza zasadę jednorazowego przesłuchania pokrzywdzonych i świadków do 18-go roku życia i ofiar przestępstw seksualnych w przyjaznych pokojach przesłuchań mieszczących się w sądach lub w innych podmiotach, na obszarze właściwości danego sądu.

Przewidziane zostały przepisy przejściowe, zgodnie z którymi, jeżeli nie ma takiego

Czytaj

Polish Czech English German Lithuanian Russian Slovak

Obszary funkcjonalne

Zarządzanie
Sprzedaż i eksport
Marketing
Logistyka i zakupy


 

 

Wersja mobilna  |  Cookies  |  Kontakt  |  Prywatność      


StartEmailRSSOpenRun Consulting @ FacebookOpenRun Consulting @ TwitterKontakt via Skype